25 вересня 2012 р.

Українська гостинність у наш час. Яка вона?



Ще з давніх-давен українці славилися своєю гостинністю. У наших пращурів навіть був бог гостинності Радогощ. Рад-гощ, тобто радий гостям. Закони гостинності були  священними всюди, але саме в слов*ян вони стали божественним культом. Гостя напували, годували, намагалися створити чудові умови для життя. Я впевнена, що ви знаєте вислів «зустрічати хлібом-сіллю». Неважко здогадатися, що коріння цього фразеологізму треба шукати в минулому.




Проте з тих давніх часів багато води збігло. Чи залишився український народ так само гостинним? Чи те, що раніше було в крові, зараз викорінюється, як вірус? Україна має шанс довести, що древні традиції не забувається. Ім*я цьому шансу – Євро-2012.

На час проведення чемпіонату з*їдуться люди з багатьох країн світу, і те, як ми їх зустрінемо, може підняти чи, навпаки, збити до нуля престиж нашої держави. Тож, як на мене, основою гостинності є толерантність. Поважне ставлення до людей, терпимість до інших вірувань, уподобань, стилів життя, відсутність дискримінації – це створює відчуття комфорту для гостей. І не важливо, чи ці вони приїхали саме до вас, чи це хвиля туристів та футбольних фанів на Євро.

Я вважаю, що другою складовою гостинності є щирі наміри. Треба дійсно радіти гостю, а не просто робити вигляд. Краще вже відмовити людину приїжджати до вас, аніж ходити з кислим лицем. Також треба поважати гостя. Нерідко під час застілля дієслово наказового способу «Їж!» лунає то до одного кінця столу, то до іншого Господарів зовсім не хвилює, що стан здоров*я чи вірування людини можуть не дозволяти їй покуштувати певні страви. Те ж саме стосується й алкоголю. «Ти мене поважаєш? Тоді пий!» - так не можна з тих самих причин. Гостям треба давати волю, проте не надто. Хай почуваються, як удома, але не забувають, що вони в гостях.

Я ще мало прожила, проте вважаю, що саме такі вищезгадані якості створюють «скелет» сучасної гостинності. Давайте змінюватися, доки є час та можливість. Покажемо світу, що традиції не забуваються, що Україна – розвинена, культурна та рада гостям країна!

14 коментарів:

  1. Відповіді
    1. Адміністратор блогу видалив цей коментар.

      Видалити
  2. Відповіді
    1. Адміністратор блогу видалив цей коментар.

      Видалити
  3. Спасибо огромное , это мне очень помогло)))))

    ВідповістиВидалити
  4. Прикольний,Спасибо!!!!

    ВідповістиВидалити
  5. Вроде бы то что нужно
    :)

    ВідповістиВидалити
  6. ССССССССССССуууууууууууууппппппппппппппппеееееееееееееееееррррррррррррр!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    ВідповістиВидалити
  7. очень помогло ) большое спасибо .

    ВідповістиВидалити
  8. Как можно опубликовывать сочинение, если банально не знаешь языка?

    ВідповістиВидалити